Опубликовано

Роз’яснення щодо механізму відпуску вакцин для профілактики грипу громадянам через аптечну мережу 

Роз’яснення щодо механізму відпуску вакцин для профілактики грипу громадянам через аптечну мережу

 

Всі громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них рецепта лікаря та термоконтейнера з холодоелементами. Тому що зберігання та транспортування вакцин здійснюється з дотриманням «холодового ланцюга», що забезпечує зберігання первинної якості препаратів. (Згідно наказу МОЗУ №595 від 16.06.2011р)

 

Вакцини, що зберігались в умовах порушення «холодового ланцюга», не можуть бути використані і підлягають знищенню.

 

Перед щепленням обов’язково проводиться медичний огляд лікарем. При виявленні негативних змін у стані здоров’я особи призначається додаткове медичне обстеження згідно з чинними протоколами надання медичної допомоги особам відповідно до медичних показань. Якщо стан пацієнта задовільний, то лікар повинен виписати рецепт на придбання вакцини в аптеці. Тому що умовою продажу вакцин з аптеки є наявність свіжого рецепта лікаря.

Кожна доза супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково видається касовий чек з датою та годиною продажу.

Відповідальний за продаж в аптеці вакцин працівник зобов’язаний пояснити покупцю умови зберігання вакцини і необхідність проведення вакцинації лише в лікувально-профілактичному закладі.

Нагадуємо, що до реалізації через аптечну мережу дозволяються лише вакцини, які зареєстровані в Україні і мають висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату показникам якості, виданий МОЗ України на кожну серію вакцини.

Придбана вакцина дозволена до застосування в кабінетах щеплення лікувально-профілактичних закладів при дотриманні умов зберігання і санітарно-гігієнічних вимог.

Вакцинацію проводять відповідно до інструкції із застосування вакцини.

Після проведення профілактичного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження протягом терміну, визначеного інструкцією про застосування відповідної вакцини. Якщо в інструкції про застосування вакцини не вказано термін спостереження, особа, якій було проведено щеплення, повинна перебувати під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин після вакцинації.

Зазвичай стійкий імунітет формується протягом 2-3 тижнів після щеплення.

 

За матеріалами офіційного сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20161115_c.html

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.