Опубліковано

10 фактів про застуді

У сучасному швидко розвивається дуже неприємно хворіти на застуду.
Ритм життя став настільки швидким, що багато ми робимо на ходу: купуємо їжу, а часом і їмо прямо на вулиці, отримуємо гроші в банкоматах, п’ємо розчинну каву, в автоматах купуємо ліки, робимо хірургічні операції за один день, спілкуємося за допомогою мобільних телефонів і факсів і т. д.

А що відбувається, коли ми відчуваємо перші ознаки застуди? Починаємо приймати ліки, звертаємося до лікаря. Але хвороба все одно вибиває нас з колії на цілий тиждень, а то і на дві. Навіть проста застуда приховує деякі факти, про які знають далеко не всі.

1. Поширеність ГРЗ

Згідно зі статистикою, гострі респіраторні вірусні інфекції є найпоширенішою причиною звернень до дільничних терапевтів і педіатрів. Саме з застудою пов’язано 60% призначень антибіотиків у всьому світі. Хоча, бактерії, проти яких спрямовані ці препарати, викликають лише 2% простудних захворювань. В інших випадках «винні» віруси.

2. Розмноження вірусів

Наскільки швидко розмножуються віруси, що викликають ГРВІ? Всього за 24 години одна така вірусна частка може залишити 16 мільйонів нащадків. У світлі цих даних стає зрозуміло, чому противірусне лікування найбільш ефективно на самому початку захворювання, коли віруси ще не встигли сильно розмножитися.

3. Про чханні

Чхання – природний захисний механізм, який допомагає видаляти з організму збудників простудних захворювань. При цьому повітря виходить назовні зі швидкістю 150 км / год. Деякі люди під час чхання роблять настільки різкі рухи головою, що це призводить до підвивиху шийних хребців.

4. Замерз – захворів?!?

Холод не підвищує ризик виникнення грипу та інших ГРЗ. У дитинстві всіх нас вчили тепло одягатися і обов’язково виходити на вулицю взимку тільки в шапці. Насправді ж народна мудрість невірна: переохолодження майже не робить ніякого впливу на сприйнятливість організму до інфекції. Холод не підвищує ризик виникнення грипу та інших ГРЗ: це було підтверджено в дослідах на ув’язнених, проведених в 1950 – 1960 р.р.

5. Чи небезпечні поцілунки при застуді?

Відомо, що віруси грипу і застуди проникають в організм людини через слизові оболонки. Найбільш вразлива в даному відношенні слизова носа і очей. Саме тут найчастіше знаходяться вхідні ворота інфекції. А чи здатні захворювання передаватися під час поцілунків, через губи і слизисті ротової порожнини? Дослідження показують, що теоретично така ймовірність існує, але на практиці вона мізерно мала.

6. Інфікування через рукостискання

А ось через рукостискання застуда цілком здатна передаватися. Справа в тому, що хворі люди часто труть руками ніс, очі. Під час рукостискання вірус потрапляє на шкіру рук іншої людини, а звідти – на слизові оболонки під час дотику. Тому під час епідемій рекомендується частіше мити руки з дезінфікуючими розчинами.

7. Віруси викликають температуру?

Підвищена температура тіла, нежить, кашель, чхання та інші неприємні симптоми – це, скоріше, прояви не самого вірусу, а відповіді організму на його впровадження. Так, при високій температурі тіла вірусні частинки просто не можуть нормально існувати і розмножуватися – більшість їх просто гине. Однак, при подальшому підвищенні температури до 38 * С і вище починають страждати власні органи і тканини. Відповідь організму виявляється надмірним. Приходить час приймати жарознижуючі препарати.

8. А чи треба взагалі лікуватися?

Чи потрібно лікуватися під час застуди? Деякі люди відповідають на це питання негативно, вважаючи, що організм повинен самостійно справлятися з вірусами. Це неправильна точка зору. Звичайно, при застуді в переважній більшості випадків лікування настає самостійно, без втручання лікаря. Але прийом медикаментозних препаратів скорочує перебіг захворювання, допомагає швидше відновити працездатність людини, уникнути хронічного перебігу захворювання.

9. Вакцини від застуди і від грипу

Розробка вакцин проти застуди дуже непросте завдання. Наприклад, риновіруси – найбільш поширені «винуватці» нежиті, – представлені, як мінімум, 100 різними типами. Купуючи імунітет до одного з них, людина залишається незахищеною перед іншими. Проте, вакцини проти грипу сьогодні успішно застосовуються.

10. Чи допоможе курячий бульйон?

Напевно вам теж знайоме це поширене «засіб від застуди» – курячий бульйон. Сучасній медицині абсолютно точно відомо, що його прийом практично ніяк не впливає на перебіг простуди. Доброчинна дія цього засобу пов’язано з такими моментами: зігріваючу дію гарячої рідини; будь-яка їжа, особливо висококалорійна, покращує стан пацієнта; спеції, якими приправляють курячі бульйони, часто містять необхідні вітаміни і мікроелементи.

Кваліфіковані фахівці мережі аптек «Исток-Плюс» допоможуть Вам знайти радість життя і впоратися з застудою і грипом швидко і результативно. Не відкладайте візит до лікаря, аптеку на «крайній випадок». Адже відомо, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Не забуваємо і про ускладнення при нелікованих або недолікованих інфекціях.

Наші фахівці порекомендують Вам ліки для підвищення імунітету, противірусні та вітамінні препарати, різноманітні зігріваючі та протизастудні розтирання, апарати для інгаляцій. Докладно проконсультують ЯК швидше і ефективніше позбутися не тільки від симптомів, але і від самого захворювання.
Аптеки працюють цілодобово.

Ми завжди раді Вам допомогти!