Увага! Наявність конкретних вакцин уточнюйте в мережі аптек «Исток-плюс» !!!

У чому користь щеплень і що таке вакцинація?

Існують безліч інфекційних захворювань, якими людина перехворіти може всього лише раз. До таких хвороб з’являється стійкість у організму людини на все життя. А при повторній зустрічі з цією інфекцією людина вже не захворіє. Повний список таких хвороб, і про всі їхні наслідки можна поцікавитися у лікаря-імунолога. До них відносяться – черевний тиф, кір, паротит (також багатьом відомий як свинка) та інші. Навіть при банальних захворюваннях на грип або ротавірусної інфекцією, організм раніше перехворіла вже має захист на деякий час. Відбувається це тому, що імунітет перехворів людини, як би «вчиться» розрізняти патогенні мікроорганізми і знищувати відразу при попаданні їх в організм.

Імунна пам’ять в деяких випадках довічне, а в інших має менш тривалі терміни.

При вакцинації людині вводять підшкірно ослаблені або загиблі мікроорганізми – антигени, або приготований на основі продуктів життєдіяльності бактерій препарат – анатоксин. Імунна система людини відповідає на ці антигени, виробленими антитілами протиотрути, і так само знешкоджує їх. Захворювання в повній мірі не встигають розвинутися, але інформація про це антигене в імунній пам’яті людського організму, як і при безпосередньому зараженні, фіксується.

Імунна система у людини – чуйний і складний механізм. Саме тому при вакцинації важливо неухильно дотримуватися всіх правил обережності. Слід пам’ятати, що якщо у дитини або дорослого є алергія на компоненти, що входять до складу вакцини, а також якщо організм хворий або ослаблений, то можливе виникнення ускладнень. У випадках щеплень живою вакциною бувають навіть випадки розвитку хвороб, хоча і в ослаблених формах. У подібних ситуаціях сенс вакцинації втрачається, щеплення потрібно відкласти до повного одужання.

  Наука не стоїть на місці. Вчені мужі розробили вакцини до найбільш поширених захворювань. Наприклад, наша аптечна мережа має можливість купувати такі:

 • ПРИОРИКС – Комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи
 • Енджерікс ™ – В – Вакцина для профілактики вірусу гепатиту В
 • БУСТРІКС ™ – комбінована вакцина для профілактики правця, дифтерії та кашлюку
 • БУСТРІКС Поліо – профілактична комбінована вакцина від правця, дифтерії, поліомієліту та коклюшу
 • ВАРІЛРІКС ™ – вакцина, яка використовується для профілактики вітряної віспи
 • РОТАРІКС ™ – профілактична вакцина від ротавірусної інфекції
 • СІНФЛОРІКС – вакцина, що застосовується для профілактики нетіпірованной гемофільної інфекції та пневмококової інфекції
 • ХІБЕРІКС ™ – профілактична вакцина від захворювань, збудником у яких є Haemophilus influenzae типу b
 • ЦЕРВАРИКС ™ – вакцина, що застосовується для профілактики захворювань, що викликаються вірусом папіломи людини

До уваги батьків

У будь-якому випадку вакцинація для здоров’я дитини несе певний ризик. При цьому, якщо порівнювати його з небезпекою зараження важкими інфекційними хворобами, хоча і очевидний, але невеликий. Цей ризик уникнути повністю неможливо, проте цілком реально звести до самого мінімуму.

  Кілька нескладних порад:

 • Слідкуйте, в якій черговості і які саме щеплення призначають дитині, адже в нетривалий часовий проміжок або одночасно більше двох вакцин робити небажано.
 • Порадьтеся з імунологом, щоб дізнатися про якість призначається вакцини. Поцікавтеся її виробником. Можливо, має сенс придбання зарубіжного аналога вакцини.
 • Проконсультуйтеся з Вашим лікарем-педіатром, адже щеплення АКДС від правця, дифтерії та кашлюку переважно робити на тлі використання протиалергічних медикаментів. Схильним до алергії взагалі рекомендується щеплення поєднувати з прийомом подібних препаратів.
 • Дітям, які мають схильність до судом при підвищенні температури тіла, неврологічні або хронічні захворювання, необхідно розробляти індивідуальний графік щеплень.
 • У випадках недавньої хвороби дитини або поганого самопочуття, переживання стресів, повернення з іншої місцевості, його вакцинацію потрібно перенести.
 • Після проведеного щеплення поспостерігайте за самопочуттям дитини. Якщо у малюка температура тіла підвищується, а місце введення вакцини опухає і червоніє, присутні сонливість і скарги на будь-які нездужання, брак повітря і інші симптоми – проконсультуйтеся з педіатром, а при критичному стані дитини, без зволікань викликайте швидку допомогу. Переплутати важкі поствакцинальні ускладнення зі звичайною реакцією на щеплення просто, хоча ціна таких помилок може стати досить високою, з цієї причини краще все-таки перестрахуватися.

Проаналізуйте наявну інформацію, почитайте відгуки, проконсультуйтеся з лікарями і тільки після цього робіть висновок, що щеплення можуть принести вашій дитині: користь чи шкода.

Мережа аптек «Исток-Плюс » Вам допоможе успішно провести вакцинацію тільки якісними вакцинами виробництва світових лідерів фармації. Купуючи у нас вакцини, Ви гарантовано купуєте імунобіологічні препарати (ІБП) належної якості з дотриманням всіх необхідних вимог і норм щодо зберігання в аптеці і транспортуванні їх до місця вакцинації.

Слід також пам’ятати, що в нашій мережі можуть бути відпущені вакцини лише при обов’язковій умові наявності правильно оформленого і свіжого рецепта лікаря, завіреного особистою печаткою. Крім вакцини Вам видадуть всі супроводжуючі ДБЖ документи, сертифікати якості та інструкцію із застосування. При відпустці вакцини для Вас її упакують в спеціальну ізотермічну сумку, оснастять акумулятором холоду і повіреним термометром для проведення контролю дотримання температурного режиму під час транспортування ДБЖ до місця вакцинації з аптеки.

Після вакцинації ізотермічну сумку, термометр і акумулятор холоду необхідно буде повернути назад в аптеку!

В даний час у нас є можливість придбання у офіційних постачальників всі доступні до закупівлі зареєстровані в Україні імунобіологічні препарати. У їх числі БУСТРІКС , БУСТРІКС Поліо , ВАРІЛРІКС , РОТАРІКС , СІНФЛОРІКС , < strong> ХІБЕРІКС , ЦЕРВАРИКС та ін.

І нехай Ваше здоров’я і здоров’я Ваших близьких Вас тільки радує! А ми завжди раді Вам допомогти!