Опубліковано

Все про тонометри: типи, як правильно вибрати і вимірювати тиск

З радістю повідомляємо, що з січня 2016р в наших аптеках стартувала

АКЦІЯ безкоштовного самостійного вимірювання тиску

якісним японським автоматичним приладом від виробника ОМРОН. Широкий асортимент моделей цього виробника представлений у всіх наших аптеках поряд з іншими виробниками. А кваліфіковані фахівці мережі аптек «Исток-плюс» завжди готові не тільки допомогти вибрати відповідну модель тонометра, а навчити правильному вимірюванню тиску, що б Ви могли отримувати задоволення від кожного вимірювання.

Як вибрати тонометр?

Вимірювання артеріального тиску в домашніх умовах – це контроль перебігу гіпертонії при лікуванні. Регулярне вимірювання тиску – це найважливіша умова збереження повноцінного здоров’я і спосіб уникнути вкрай негативних наслідків підступної хвороби «Гіпертонія» – інфаркту та інсульту!

Які бувають тонометри?

Всі прилади для вимірювання тиску – Тонометри, що надходять в аптеки, діляться на:

 • механічні
 • напівавтоматичні
 • автоматичні (на плече і на зап’ясті)

Спочатку тиск вимірювали тільки люди з медичною освітою таким приладом як ртутний тонометр , він і став прабатьком всіх сучасних різновидів. Саме тому тиск і вимірювалося в міліметрах ртутного стовпа (мм рт ст).

Принципи дії тоном етров

Механічний тонометр – це манометр, манжета, груша і стетоскоп. Тільки при поєднанні всіх трьох приладів і певної вправності пацієнта і медика можна точно виміряти рівень артеріального тиску. Чи не правильне положення манжети, манометра або стетоскопа, а також невмілі дії можуть дати неправильний результат вимірювання. Само по собі накачування повітря в манжету, при вимірюванні тиску самому собі, підвищує цифри на 10-15 мм.рт.ст. Не дарма в Японії вимірювання тиску механічним тонометром вважається суто медичною процедурою, якої навчають кілька місяців! Крім того, механічний прилад підлягає щорічній калібрування – звірці показань з еталоном, що і роблять в лікувально-профілактичних установах.

Для побутових вимірювань винайдені тонометри, що спрощують процедуру самого вимірювання, і є не менше, а часто і більш точними. Адже наука не стоїть на місці. В таких приладах використовуються унікальні цифрові можливості визначення тиску з використанням високочутливих мембран у вбудованих датчиках в манжетах і комп’ютерна обробка даних в самому приладі.

Так з’явилися напівавтоматичні і автоматичні прилади.

Напівавтомат – це прилад, при використанні якого пацієнт сам собі нагнітає повітря за допомогою гумової груші, а потім прилад самостійно, спускаючи повільно повітря, вимірює рівень артеріального тиску. Тонометр працює тільки від елементів живлення (батарейок).

Автоматичний тонометр – це прилад, який все зробить за Вас! Залишається тільки правильно розташувати, закріпити манжету на потрібному міс ті руки (зап’ястя або плечі) і натиснути кнопку – прилад самостійно і накачає повітря, і спустить його з потрібною швидкістю, і покаже дані на табло, а в деяких випадках – навіть скаже вголос! Зручно, погодьтеся. Такий тонометр працює і від батарейок, і від електрики. Причому, в багатьох моделях в комплектацію входить вже і сам мережевий адаптер.

 

Тонометр – це потрібний подарунок собі і близьким до будь-якого приводу.

 

Як же вибрати тонометр?

Перш за все, необхідно вирішити для кого саме призначається прилад?

 • Якщо для людини молодого і середнього віку – можна придбати і плечовий, і наручний тонометр. Якщо для літнього – тільки плечової.
 • Якщо відносно молодий чоловік, то подумайте, де планується ним користуватися? Вдома чи в поїздках? Для поїздок краще підійдуть компактні моделі типу зап’ястних або невеликих напівавтоматів.
 • Чи страждає людина супутніми серцево-судинними захворюваннями. Чи буває у нього аритмія? Якщо «так», необхідний прилад з функцією визначення аритмії.
 • Скільком людям належить користуватися приладом? Якщо кільком, можна вибрати модель, в якій кілька функцій пам’яті.
 • Наскільки повна рука у пацієнта? Адже бувають комплектації приладів зі стандартним розміром манжети і збільшеним.
 • Наскільки важлива функція запам’ятовування дати і час вимірювання? Якщо важливо – виберете саме такий.

Таким чином, ми визначилися з вибором відповідної моделі. Наступний крок – звертаємося в аптеку.

На сьогоднішній день в аптеках представлений широкий вибір моделей і фірм виробників тонометрів. Досвідчені співробітники аптек зможуть підібрати потрібну Вам модель відповідно до Ваших вимог до ціни і комплектації.

Важливо пам’ятати!

Тонометри не є побутовими приладами. Це вироби медичного призначення. У свою чергу це означає, що вони НЕ підлягають обміну та поверненню

Ось чому слід ретельно продумати, що вам потрібно про перед покупкою .

 

І ще один важливий момент!

Коли, при продажу, Вам вимірюють тиск в аптеці, майте на увазі, що Вам зараз тільки перевіряють роботу приладу і роз’яснюють, як потрібно їм користуватися.

 

Ви тиск! Оскільки на цифри тиску впливає дуже багато факторів.

Наприклад, всім широко відомий – «синдром білого халата». Це коли при вимірюванні тиску в кабінеті лікаря, показники артеріального тиску дещо завищені. Лікар це враховує при обстеженні. При покупці відбувається щось схоже – «стрес покупця», показання приладу можуть не відповідати очікуванням.

Нарешті, бажаний прилад придбаний! Звертаємо увагу на деякі основні правила вимірювання тиску.

 

Як правильно вимірювати тиск, пам’ятка:

 1. Дізнатися базові цифри артеріального тиску можна вимірявши його вранці, не встаючи з ліжка.
 2. Правильні показання приладу будуть, якщо проводити вимірювання в спокійному емоційному стані, обов’язково попередньо полежати хвилин 15-20 або посидіти на стільці , спершись на спинку.
 3. Манжету плечового тонометра необхідно розташовувати на 2 пальці вище ліктьового згину. У разі, якщо ви використовуєте механічний тонометр, головка стетоскопа і манометр повинні бути закріплені на манжеті. При цьому рука повинна лежати на столі так, що б середина манжети була на рівні серця. У разі використання зап’ястного тонометра, прилад повинен бути розташований з внутрішньої сторони зап’ястя, а рука зігнута в лікті і кисть повинна вільно лежати на протилежному плечі.
 4. Не слід схрещувати ноги під час вимірювання.
 5. За 1 – 1,5 год до вимірювання тиску не слід палити. Нікотин підвищує тиск.
 6. Не рекомендується розмовляти під час вимірювання і вимірювати тиск одразу ж після їжі – це впливає на показання тонометра.

І нехай Ваше тиск і тиск Ваших близьких Вас тільки радує!

Ми завжди раді Вам допомогти!