Деякі батьки не сприймають нежить як серйозний та небезпечний стан у свого малюка. Але він значно погіршує самопочуття, тож терпіти його не варто. Адже навіть доросла людина відчуває при нежиті сильний дискомфорт, а дитині ще складніше.
За відсутності правильного лікування нежить може супроводжуватися:
Боротися із затяжним нежитем допоможе регулярне провітрювання приміщення, прогулянки на свіжому повітрі (за відсутності ознобу та високої температури).
Слід навчити дитину правильно висмаркуватись. Для цього потрібно при висмаркуванні затискати тільки одну ніздрю. Такі заходи потрібні для профілактики отиту. При очищенні носа потрібно користуватися одноразовими носовичками, це захистить від поширення бактерій. Для маленьких дітей найкраще використовувати аспіратор.
З метою очищення слизової від мікроорганізмів, токсинів та слизу ніс можна промивати сольовими розчинами або засобами на основі морської води.
Нежить зазвичай супроводжується набряклістю слизових. Для цього використовуються судинозвужувальні краплі для носа.
Слід обережно поставитися до всіх рекомендацій народних засобів. Не треба закапувати в ніс сік цибулі або часнику, відвари різних рослин, молоко та олії.
Підбір крапель для носа має здійснювати лікар. Багато препаратів мають обмеження за віком, тому потрібно уважно ознайомитись з інструкцією та не порушувати її.
Не зловживати судинозвужувальними краплями. У цьому випадку також слід дотримуватися рекомендацій лікаря та інструкції.
Крім того, слід уникати "сильного висмаркування". При застосуванні аспіратора також не варто додавати надмірної сили.
Дотримання правил прийому засобів для промивання носа та антисептичних препаратів, зокрема «Протаргол Бебі» від Исток-Плюс, сприяє скорішому одужанню Вашої дитини.